חוק הפרגולות
13 בנובמבר 2017
שערים חשמליים
13 בנובמבר 2017

איך מתקינים פרגולה?

בחירת המיקום

הפרגולה נועדה לשמש אותך בקיץ ובחורף, לכן בעת בחירת המיקום שלה יש לקחת בחשבון את כיווני השמש והצל וכן לקחת בחשבון שהפרגולה עצמה תטיל צל על הגינה ותשפיע על הצמחייה סביבה.

הכנת האתר

יש לוודא שאין קווי מים או ביוב מתחת לפרגולה ואם אתה מתכוון לבנות פרגולה מעל אזורים כאלה, יש לדאוג לסמן אותם מראש טרם שמתחילים לחפור את היסודות לפרגולה. כעת סמן את השטח המיועד בעזרת יתדות וחוטי סימון. וודא שהזויות ישרות. לרוב עמודי פרגולה מוצבים כ-3 מטר אחד מהשני.

הצבת העמודים

חפור בורות לעמודים בגודל כזה שיוכלו להכיל בטון אשר ישמש לעיגון התושבות אליהן יחוברו עמודי הפרגולה. יש לעבוד לפי הנחיות יצרן הבטון אבל מומלץ למלא את הבור בנדיבות. כעת הנח בכל בור בטון (רטוב) תושבת לעמודים. יש לוודא שהתושבת מונחת באמצע קוביית הבטון מכל הצדדים וגם מהתחתית כך שתהיה מוחזקת מכל הכיוונים. תן לבטון להתייבש בהתאם להוראות היצרן בין 24-48 שעות. כעת הצב את עמודי הפרגולה בתושבות והברג אותם. יש להשתמש בפלס כדי לוודא שהעמודים ישרים.

חיבור קורות הגג

אם מדובר בפרגולה צמודה למבנה, יש לחבר קורה לרוחב הקיר אליה יעוגנו קורות הפרגולה. לאחר שהקורה הזו הוברגה בעזרת ברגיי ג'מבו אל הקיר, חבר את שלושת קורות המסגרת האחרות לכדי יצירת מסגרת מרובעת. הלבש על קורות המסגרת את קורות הקירוי של הפרגולה.

את קורות גג הפרגולה מחברים אל הקורה המרכזית (שמחוברת לקיר המבנה) באמצעות תושבות. כדי להבטיח מרווח אחיד וסימטרי מתחילים בהצבת קורה ראשונה באמצע ואחריה ממשיכים להניח קורות לשני הצדדים.

כיסוי הפרגולה

את הפרגולה ניתן לכסות בכיסוי זמני או בכיסוי קבוע. במקרה של כיסוי זמני מקובל להשתמש בשמשונית שהיא ברזנט המיוצר משילוב של בד חזק במיוחד בשילוב PVC גמיש. כיסוי כזה יהיה אטום לשמש ולגשם ויחזיק מעמד גם במזג אויר חורפי סוער. כיסוי קבוע יכול להיות מבמבוק, רעפי שינגלס או סנטף שהוא לוח פוליקרבונט גלי שקוף אך עמיד מאד וברוב המקרים מותקן בשילוב עם משטח במבוק להקניית צל והגנה מגשם.

Comments

comments