פתרונות הצללה לגינה
13 בנובמבר 2017
עבודות אלומיניום
13 בנובמבר 2017

סורגים

האם סורגים באמת מספקים הגנה לבית?

התשובה היא בהחלט כן, אם כי חשוב להבין את סוג ההגנה שמספקים סורגים, ואת חלקם בהגנה הכוללת שיש ליישם. מן הסתם, אם יש אדם שרוצה לפרוץ לבית שלכם, ואם כל התנאים הסביבתיים מתאימים, הוא יוכל להתמודד בקלות רבה עם כל סוג של סורג שתתקינו. יחד עם זאת, במשפט הזה יש תנאי אחד חשוב והוא תנאים סביבתיים מתאימים, תנאים שאומרים שאף אחד לא נמצא, אף אחד לא שומע ואף אחד לא רואה. במרבית המקרים, תנאים אלה כמעט ולא קיימים, כך שאם אותו פורץ מגיע לבית שלכם כשאין על החלון סורג, התנאים הופכים ללא רלוונטיים כי הוא יכול לבצע את הפעולה בצורה שקטה גם כך, אך אם הוא נתקל בסורג הוא כנראה יימנע מלקחת את הסיכון.

אבטחה והגנה הוא עניין יחסי ולא אבסולוטי

דבר נוסף שחשוב להבין בתחום ההגנה והאבטחה בכלל הוא, שאבטחה הוא עניין יחסי ולא אבסולוטי. זאת אומרת שגם אם התקנת סורגים לא מעניקה לכם הגנה הרמטית מפני כל פורץ בכל מצב, היא בהחלט מעניקה לכם יתרון על פני הסובבים אתכם. כך למשל, אם מגיע פורץ אל הבית שלכם ורואה שהחלון מסורג היטב, אך הדירה שלידכם אינה מסורגת כלל, או שהסורג שלה קל יותר לפריצה, הוא כנראה יבחר באופציה הקלה והזמינה יותר. אחרי שאמרנו את זה, חשוב להבין שכמעט ולא קיים אלמנט שאי אפשר לפרוץ אותו, כך שגם אם התקנת סורגים הוא מהלך חשוב ומרכזי שעליכם לבצע, הוא צריך להיות חלק ממערך שלם של הגנה.

הגנה לא רק מבחוץ, אלא גם מבפנים

מערך כזה יכול לכלול למשל דלת פלדה עם בריח כפול או משולש, מערכת אזעקה, מצלמות אבטחה, כלב שמירה, הכל בהתאם לרמת ההגנה לה אתם רוצים לזכות. גם לא תיישמו את כל האלמנטים הללו, לא תהיו מוגנים במאה אחוז, אך אין ספק שאף פורץ או פושע לא יבחר בבית שלכם המצוייד בכל כך הרבה מערכות הגנה, אם הוא יכול להיכנס לבית השכן בקלות רבה הרבה יותר. מעבר לכך, חשוב לזכור שסורג מספק גם הגנה מבפנים, בעיקר כאשר מדובר על בית עם ילדים הממוקם בקומה גבוהה.

Comments

comments