שערים חשמליים
13 בנובמבר 2017
סורגים
13 בנובמבר 2017

פתרונות הצללה לגינה

אם יש לכם גינה גדולה, ואתם אינכם מרוצים מכך שאין מספיק צל בגינה לאורך שעות מסויימות של היום, כדאי שתדעו שלא מדובר על גזירה משמיים, לא צריך להעתיק את מקומה של הגינה, ולא צריך לעבור דירה. כל מה שאתם צריכים הוא להתאים פתרון הצללה טוב ונכון יותר לגינה שלכם, כך שיוכל לספק לכם צל מלא, לא משנה מה היא השעה ביום. כפי שכולם יודעים, השמש זורחת במזרח ושוקעת במערב, ולאורך כל שעות היום הזווית בה מגיעות קרני השמש אלינו משתנה באופן רציף. מבחינת הצל בגינה שלכם, זה אומר ששמשיה שמספקת לכם צל מעולה בשעות הבוקר, יכולה להיות חסרת ערך בשעות אחר הצהריים, וסוכך שמכסה היטב את המרפסת במהלך שעות הצהריים, יכול להיות חסר משמעות בשעות אחר הצהריים. 

התאמת הסוכך לגינה מבחינת גודל ותנאי האקלים

מכאן מגיעים לפרמטר החשוב הראשון בבחירת פתרונות הצללה לגינה והוא הגודל של הגינה אל מול גודל הפתרון המיושם, ומשטר השמש סביב הגינה לאורך כל שעות האור. פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא ההתאמה של הפתרון למקום המגורים שלכם, לתנאי האקלים ולמזג האוויר באזור לאורך כל השנה. פתרון צל המיושם באזור הצפון יכול להיות מאוד לא מתאים לכם אם אתם מתגוררים בבאר שבע, ולהיפך. במידה ואתם גרים במקום בו ישנן רוחות חזקות לאורך כל או חלק מהשנה, ישנם פתרונות הצללה שלא יתאימו לכם, בעיקר כאלה עשויים בד שיכול להפוך למפרש התופס את הרוח מה שיכול להוביל להתפרקותו. 

עיצוב, חומר, גודל ויכולת דינמית של הסוכך

פרט לשני פרמטרים אלה, עליכם לבחון את נושא העיצוב, הצבעים, המרקמים, הגודל, החומרים מהם עשוי הסוכך וכדומה. כך למשל, אם אתם רוצים להתקין פרגולה והאסוציאציה שלכם סביב פרגולה הוא אותו סוכך עץ גדול עם רעפים אדומים, כדאי שתדעו שכיום ישנן פרגולות אחרות לגמרי, חלקן חשמליות ואוטומטיות שניתן לכוון, להזיז, לפרוש ולקפל בקלות רבה, וחלקן פשוט עשויות מחומרים אחרים שמציעים אפשרויות עיצוב מגוונות יותר, וכן מוצעים ברמות מחירים נמוכות יותר מאותן פרגולות מאסיביות ויקרות של פעם.

Comments

comments